Menu strony

Nie masz czasu na książkę - wybierz wersję audio

Czasem dzieje się tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, lub nie uwielbia tego zrobić, gdyż w czasie tej czynności bardzo prędko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go również głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś inny nam czyta, tak samo jak mamy szansę zamiast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią zapoznać.


Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Dawniej, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno rozpowszechniona, bardzo popularne stało się w radiu tak zwane słuchowiska. A więc przedstawienie, lub krótkie scenki czytane przez aktorów, albo pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę sama stworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dziś może takie słuchowiska nie są aż tak modne jak dawniej, bo mamy telewizję i kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, od czasu do czasu możemy się spotkać z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy trzeba ich wysłuchać, ponieważ na pewno nieprawdopodobnie mogą pobudzić wyobraźnię do działania i sprawić, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.


Audiobook to fajna sprawa

audiobook lub słuchowisko w hifi
Sporą zainteresowaniem dzisiaj cieszą się audiobooki , a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, lub czasem nawet podręczniki. Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie mają czasu na to, żeby usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę uruchomić płytę jeżeli chcemy, czy to w samochodzie, czy w czasie porządkowania domu, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, jeśli potrafimy stać się właściwie zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku kolejnym sprawom, ponieważ wówczas ma szansę się okazać, iż ominiemy wielką część książki. www.fonopolis.pl/


Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeśli naprawdę chcemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej posłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wytrenować w nich cechę uważnego słuchania.
2018/06/22, 13:56:02