Menu strony

Nie masz czasu na książkę - wybierz wersję audio

Czasem dzieje się tak, że ktoś nie ma czasu czytać książek, lub nie uwielbia tego zrobić, gdyż w czasie tej czynności bardzo prędko męczą mu się oczy, a co się z tym wiąże, boli go również głowa. Na szczęście mamy szansę słuchać jak ktoś inny nam czyta, tak samo jak mamy szansę zamiast pójść do teatru na przedstawienie, włączyć radio, w którym dana sztuka będzie czytana, a więc robiąc inne rzeczy, możemy jednocześnie się z nią zapoznać.
Słuchowiska to dziś megaprodukcje

Dawniej, kiedy jeszcze nie było telewizji, a przynajmniej nie stała się ona tak mocno rozpowszechniona, bardzo popularne stało się w radiu tak zwane słuchowiska.

Czy Twoim zdaniem prezentowany tekst zawiera pożyteczne dane? Jeśli tak, to zobacz również pomocne wpisy (https://varsovia.edu.pl/kontakt/), które są bardzo pasjonujące.

A więc przedstawienie, lub krótkie scenki czytane przez aktorów, albo pracowników radia, które mówiły co się dzieje, a nasza wyobraźnia miała szansę sama stworzyć przed nami to, o czym właśnie usłyszeliśmy. Dziś może takie słuchowiska nie są aż tak modne jak dawniej, bo mamy telewizję i kino, jednak w tych starszych radiach, które pamiętają jeszcze organizowane słuchowiska, od czasu do czasu możemy się spotkać z ich przedstawianiem, a co się z tym łączy trzeba ich wysłuchać, ponieważ na pewno nieprawdopodobnie mogą pobudzić wyobraźnię do działania i sprawić, że będziemy w stanie wymyślić więcej rzeczy.


Audiobook to fajna sprawa

Sprawdź też

Wyprawka do szkoły dla ucznia czyli z jakich powodów zakupy we wrześniu są takie drogie

książki
Koniec wakacji i początek września to tradycyjnie okres dużych szkolnych przygotowań. Należy kupić dzieciom plecakiem, zeszyty i przybory szkolne, zapomnieć też nie można o zestawie podręczników. Tak naprawdę na pojedyncze dziecko lekką ręką można wydać tysiąc złotych, a generalnie im jest ono w starszych klasach, tym kosztów będzie więcej.


audiobook lub słuchowisko w hifi
Sporą zainteresowaniem dzisiaj cieszą się audiobooki , a więc płyty, albo plik, w którym ktoś odczytuje nam książkę, lub czasem nawet podręczniki.

Poszukujesz kolejnych postów na ten interesujący temat? Zachęcamy więc do przeglądnięcia nowej strony. Jak to zrobić? Kliknij na łącze.

Takie rozwiązanie jest świetne dla tych, którzy nie mają czasu na to, żeby usiąść z książką w ręce oraz zagłębić się w czytanie. Tu mamy szansę uruchomić płytę jeżeli chcemy, czy to w samochodzie, czy w czasie porządkowania domu, i słuchać tego co ktoś nam czyta. Jest to wspaniały sposób na zapoznanie się z fabułą, pewnie że pod warunkiem, jeśli potrafimy stać się właściwie zdyscyplinowani oraz na pewno potrafimy się wsłuchać w to co słyszymy i nie będziemy co chwilę uciekać myślami ku kolejnym sprawom, ponieważ wówczas ma szansę się okazać, iż ominiemy wielką część książki.


Dzięki temu wiemy co jest modne

Jeśli naprawdę chcemy posłuchać fabułę jakiejś książki, a nie posiadamy możliwości jej przeczytania, to bez wątpienia takie jej posłuchanie będzie wspaniałym pomysłem. Tak samo jak puszczanie czytanych książek dzieciom, dopomoże nam rozbudzić ich wyobraźnię i wytrenować w nich cechę uważnego słuchania.
2021/08/17, 16:41:03