Menu strony

Parę wiadomości odnoszących się do muzyki

Chociaż pewnie można wyobrazić sobie swoje życie bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to za bardzo kusząca perspektywa. Przecież niemalże zawsze słuchanie muzyki powoduje, że tak jakby jesteśmy bardziej wyluzowani. Weźmy choćby w rachubę słynne powiedzenie, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym tekście nieco kwestii mających związek z niezwykłym muzycznym światem.
koncert
Jakie zespoły muzyczne są najlepsze? Cóż, w tym momencie w rachubą wchodzą bardzo subiektywne odczucia. Bo czy można całkowicie obiektywnie rzec, że jakiś zespół jest przeciętny, kiepski albo przeciwnie - rewelacyjny? Bez wątpienia nie. Muzyka to nie matematyka, zatem w żadnym razie nie jest nauką ścisłą. I to piękne w muzyce - możemy przynajmniej całymi godzinami dywagować z własnymi znajomymi na temat muzyki. Wszyscy mamy ulubione zespoły, za które niemal bylibyśmy w stanie się pokroić. Świetnym zespołem jest choćby bardzo znany Queen. Ogromna szkoda, że Freddie Merkury zmarł na AIDS!

Brytyjski band o nazwie Queen sprawił, iż świat się zmienił. Dużym atutem tamtych czasów - czyli lata 60, 70 i 80 jest to, że choć już niepodzielnie rządziła komercja, to tak czy siak wcale nie było tak, iż wyłącznie miernoty były na czasie. Nie można sądzić, że obecnie jest o wiele gorzej, lecz jednak kiedyś na rynku muzycznym było lepiej. Zapewne wielu melomanów nie polemizuje z tym. Interesujące jest również to w jaki sposób podchodzimy aktualnie do tematu piracenia.


Sprawdź też

Muzyka afrykańska

Muzykanci, zespół muzyczny
Muzyka świata jest elementem, który czasami ciężko ująć w sztywne ramy i opisać za pomocą definicji. Na pewno jest ona znaczącym elementem życia człowieka, pozwala bowiem na wyrażanie uczuć, jak również na odpoczynek i wyciszenie oraz wprawianie się w dużo innych nastrojów. Najczęściej muzyka z określonego kraju czy regionu posiada charakterystyczne elementy wspólne.

Piractwo jest wielkim problemem - można tak naprawdę rzec, że codziennie gwiazdy muzyki, sprzedawcy albo firmy producenckie tracą wielkie pieniądze. Trudno tak naprawdę powiedzieć, iż piractwo to tylko negatywne zjawisko, lecz w żadnym wypadku nie należy wmawiać, że to nic takiego. W szczególności, iż jest dużo takich rozwiązań, dzięki to którym wreszcie mamy okazję najzupełniej legalnie słuchać muzykę!

W jaki sposób? Cóż, godne większego zainteresowania są portale takie jak choćby Youtube. Pewnie twórca preferowałby, abyśmy zakupili jego płytę, lecz z całą pewnością Tom Waits czy Madonna nie tracą na tym, że poszukujemy ich twórczości właśnie na Youtube. W takim razie zadbajmy o to by słuchać muzykę, ale robić to w ten sposób, aby nigdy nie zaszkodzić swoim ulubieńcom.
2014/01/21, 16:08:25