Menu strony

Kobiece spojrzenie na sztukę współczesną

Aaa zatrudnimy clowna, sztuka teatralna
Sztuka współczesna wcale nie musi być hermetyczna. Najlepiej poznać różne jej oblicza, aby dobrze ją ocenić. W natłoku działań artystycznych wielu galerii prosto stracić orientację. Karina Marusińska czy jakiś zupełnie inny artysta? Dużo zależy tu od personalnych wymogów,jak również od przyzwyczajeń estetycznych odbiorcy, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać ciągle wiedzę o nowych artystach.

Natalia Brożyńska to niezwykle młoda ,jak również utalentowana studentka z łódzkiej PWSFTviT, która uczyła się na wydziale animacji i efektów specjalnych. Jako pracę zaliczeniową na I roku studiów stworzyła niesamowity film animowany „Drżące trąby”, jaki dzięki humorystycznym akcentom, błyskotliwej realizacji oraz kompletnej bezpretensjonalności od razu uzyskał popularność internautów. Dzieło opowiada historię animowanych bohaterów: Pafnucego (Trąbczyńskiego) i Kalasantego (Jewstachijewicza-Sokowa), a także Prosiaka-statysty. Był on obejrzany jak dotychczas przez blisko ćwierć miliona widzów. Autorka posiada w dorobku również inne filmy. Kanały internetowe jak i specjalne programy telewizyjne oferują w tym wypadku sprytne i proste rozwiązaniem, które pozwala każdemu odnaleźć inne wiadomości na temat filmów tej autorki. Kto potrzebuje dowiedzieć się więcej może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową zapytanie Natalia Brożyńska (link).

Karina Marusińska to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się wzornictwem ,jak również projektowaniem ceramiki. Odbywała studia w ramach wielu programów stypendialnych: w Hiszpanii, we Francji, w Warszawie. Dziś działa ona na wrocławskiej ASP jako asystent w Pracowni Projektowania Ceramiki Użytkowej. Jest od 2012 roku doktorantką na Wydziale Ceramiki i Szkła. Ponadto zajmuje się także dydaktyk, jest animatorką kultury, organizatorką imprez artystycznych, a także popularną inicjatorka wydarzeń społecznych. Podejmuje działania z zakresu rzeźby, performance, instalacji, video, oraz fotografii. Eksperymentuje wiele w ramach ważnych działań artystycznych. Własnymi pracami bada wielość procesów granicznych, porusza tematy związane z kwestiami ekologicznymi ,jak również z socjologią. Więcej na:

Sprawdź też

Na co warto postawić, biorąc pod lupę muzykę?

muzyka do gier, bank muzyki
Półki w sklepach z muzyką są wypełnione po brzegi samymi nowościami. Rewelacyjne możliwości producentów, a w tym Depeche Mode "Delta Machine" doceniane są przez klientów w niezwykłym stopniu. Wybranie albumu tak do swej domowej kolekcji, jak i jako podarunek dla bliskiej osoby zawsze jest doskonałym, godnym poparcia rozwiązaniem. Wyszukane propozycje najlepszych zespołów, jak również nowe płyty ulubionych wykonawców są dzisiaj na wagę złota. Polecane jest wybierać dziś jedynie wśród najlepszych.


Wspaniałym pomysłem będzie również zaznajomienie się twórczością Anny Halarewicz. Anna Halerewicz Pochodzi ona z Wrocławia. Moda i jej oddziaływanie na człowieka to kluczowe motywy jej prac czy rysunków. Posiadała dużo wystaw, a jej liczne prace można też było jak do tej pory oglądać w wielu magazynach takich jak chociażby Twój Styl, Exklusive, Bluszcz, Wprost, Viva!Moda, Take me, Elle, Barrel. Rekomendowane wystawy tychże artystek można także odnaleźć w gazecie specjalistycznej czy broszurach kulturowych, dostępnych w mieście. Wizyty na wystawach artystów wcale nie muszą być zbyt drogie. Wręcz przeciwnie, są one zwyczajowo perfekcyjnie dopasowane do potrzeb i możliwości pieniężnych przeciętnego konsumenta. Ogromna ilość z nich jest nawet zupełnie za darmo.Dobra galeria ze sztuką, chociażby z pracami Anny Halerewicz to miejsce, jakie stanowczo należy odwiedzić poszukując intrygujących doznań estetycznych.
2018/07/12, 10:41:04