Menu strony

warto czytać mądre książki?


Poziom czytelnictwa na praktycznie całej Ziemi znacząco spada. Niby jesteśmy o wiele mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a i tak nie czytamy tak dużo. Naturalnie i tak nie należy sądzić, iż niegdyś dosłownie wszyscy zaczytywali się w książkach - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą naszego społeczeństwa. Jednakże fakty są takie, że spada liczba takich osób, które umieją docenić książkę. Z jakich powodów spada nieustannie poziom czytelnictwa w RFN, Kanadzie, Danii czy u nas?
książki przygotowujące do matury
Cóż, pewnie chodzi o to, iż nadal doba ma 24 godziny - jeśli przez sporą część doby śpimy, pracujemy, uczymy się, a na dodatek mamy wielu znajomych, nie powinno zbytnio dziwić, iż na książki nie starczy nam wolnego czasu. Oczywiście nie należy zapominać o najbardziej znaczących pochłaniaczach czasu - Internet, oglądanie TV i gry. Pewnie gdyby kilka dekad temu ludzie mieli możliwość siedzieć na Facebooku czy Demotywatorach, sporo mniej chętnie sięgaliby po nawet ciekawe książki (wejdź).

Sprawdź też

Propozycje płyt oraz wydań książkowych

muzyka
W dzisiejszych czasach ogromna muzyki, może nieraz przytłaczać. Niestety, podejmowanie wielu mniej bądź bardziej kluczowych wyborów co do zakupu płyty nie jest sprawą zbyt łatwą, dlatego też lepiej mocno się do niej przyłożyć. Jak jednak kupować odpowiednią pozycje, jak wyłowić z gąszczu tytułów ten jeden jedyny wyśniony? Sprawa ta wymaga dobrego przygotowania i podejmowania nadzwyczaj świadomych zakupów. Wymarzonym miejscem, gdzie da się je zacząć okazać sięniesamowity sklep albo księgarnia muzyczna.


Oczywiście to są wszystko wymówki - kiedy pytamy się własnego znajomego z jakiej przyczyny nie czytał nawet Mickiewicza, nierzadko możemy usłyszeć, iż w grę wchodzi nieustanny brak wolnego czasu. Dobra wymówka! Przecież ten znajomy w większości przypadków spędzi wiele czasu na choćby graniu albo oglądaniu głupich filmików! A przecież książki sprawiają, że człowiek ma okazję nareszcie się wyciszyć, wypocząć. Trzeba także doceniać fakt, iż Książki pogłębiają wyobraźnię, zasób słów bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.


Pewnie w Sieci, na przykład na Facebooku, ciężko to zauważyć, lecz sporo osób nagminnie popełnia błędy ortograficzne. Oczywiście obecnie błędy są podświetlane, zatem to sprawiło, że ciężej o popełnienie błędu, lecz cóż z tego, jeśli każdego dnia wypisujemy przykładowo faktury VAT? Kolejny argument za tym by nareszcie sięgnąć po książkę. Nie ma efektywniejszego sposobu na walczenie z dysortografią, aniżeli właśnie nawet niezbyt mądra książka. Nadal będzie spadał poziom czytelnictwa, to pewne, ale miejmy nadzieję, iż polskie elity nie będą zaliczały się do owego niezbyt chlubnego grona osób.
2017/09/18, 06:33:09