Menu strony

warto czytać mądre książki?


Poziom czytelnictwa na praktycznie całej Ziemi znacząco spada. Niby jesteśmy o wiele mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a i tak nie czytamy tak dużo. Naturalnie i tak nie należy sądzić, iż niegdyś dosłownie wszyscy zaczytywali się w książkach - przecież analfabetyzm stosunkowo od niedawna nie jest zmorą naszego społeczeństwa. Jednakże fakty są takie, że spada liczba takich osób, które umieją docenić książkę. Z jakich powodów spada nieustannie poziom czytelnictwa w RFN, Kanadzie, Danii czy u nas?
książki przygotowujące do matury
Cóż, pewnie chodzi o to, iż nadal doba ma 24 godziny - jeśli przez sporą część doby śpimy, pracujemy, uczymy się, a na dodatek mamy wielu znajomych, nie powinno zbytnio dziwić, iż na książki nie starczy nam wolnego czasu. Oczywiście nie należy zapominać o najbardziej znaczących pochłaniaczach czasu - Internet, oglądanie TV i gry. Pewnie gdyby kilka dekad temu ludzie mieli możliwość siedzieć na Facebooku czy Demotywatorach, sporo mniej chętnie sięgaliby po nawet ciekawe książki (wejdź).

Sprawdź też

Propozycje płyt oraz wydań książkowych

muzyka
Współcześnie ogromna muzyki, może w większości wypadków przytłaczać. Niestety, podejmowanie ogromnej ilości mniej bądź bardziej ważkich decyzji co do kupna płyty nie jest kwestią zbyt łatwą, dlatego też lepiej silnie się do niej przyłożyć. Jak jednak kupować odpowiednią pozycje, jak wyłowić z gąszczu tytułów ten jeden jedyny upragniony? Sprawa ta wymaga doskonałego przygotowania i podejmowania nadzwyczaj świadomych zakupów. Cudownym miejscem, gdzie warto je zacząć może byćfenomenalny sklep lub księgarnia muzyczna.


Oczywiście to są wszystko wymówki - kiedy pytamy się własnego znajomego z jakiej przyczyny nie czytał nawet Mickiewicza, nierzadko możemy usłyszeć, iż w grę wchodzi nieustanny brak wolnego czasu. Dobra wymówka! Przecież ten znajomy w większości przypadków spędzi wiele czasu na choćby graniu albo oglądaniu głupich filmików! A przecież książki sprawiają, że człowiek ma okazję nareszcie się wyciszyć, wypocząć. Trzeba także doceniać fakt, iż Książki pogłębiają wyobraźnię, zasób słów bądź wiedzę o bardzo wielu dziedzinach.
1 2