Menu strony

Zapobiegnij tragedii i mandatom, organizacja imprez masowych - podstawowe założenia, o których dobrze pamiętać.

Przy tworzenia imprez masowych musimy nie zapomnieć o jednym podstawowym zagadnieniu, które nieodzownie powraca co pewien czas. Nasze wydarzenie staje się wystarczająco obszerne po przekroczeniu tysiąca uczestników. Wypadałoby wtedy zgłosić i ubezpieczyć całość imprezy. Jednak pamiętajmy, że jak gościmy dziewięćset osób, to nie usprawiedliwia nas to od zabezpieczania.

Gdy jakimś cudem przekroczymy tę magiczną czterocyfrową liczbę trzeba pogodzić się z tym, że czekają na nas odwiedziny w kilku lokalach. [
koncert
Najpierw swe kroki dobrze skierować do burmistrza, który najpierw udzieli nam pozwolenia na organizację takiej imprezy. Bez tego mamy do wyboru jedynie ograniczyć ilość uczestników lub usunąć wydarzenie. Jednak jeśli mamy już wcześniej wynajęte od miasta miejsce, z tym zezwoleniem nie powinno być problemów. Analogicznie sprawa się ma w policji i zabezpieczeniu medycznym. A gdy już mamy miejsce dobrze pomyśleć o zabezpieczeniu miejsca. Pewnie przy takiej imprezie chcemy zaprosić jakąś gwiazdę. Wypadałoby brać pod uwagę, iż im ogromniejsza sława owej osoby, tym także solidne wymagania. I nie tylko mam na myśli szampana do własnego pokoju, ale głównie o barierki zaporowe ( cała oferta ). Przykładem niech będzie sprzed kilku lat koncert The Prodigy na Przystanku Woodstock. Właśnie na nim pojawiły się niespotykane tam do tej pory wymagania, a konkretnie ogrodzenie betonowe malowane (www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/malowanie-plotow-betonowych/) pełne. Czasami jednak to za mało. Największe gwiazdy powinniśmy lokować w odpowiednio do tego wypożyczonych halach i klubach. A wszystko to z powodu potrzeby, jakim bywa ogrodzenie pełne, jakie to normalnie nie da się postawić w wielu odkrytych miejscach. Większość fanów jest już jednak do wyczekiwania przyzwyczajona. Opieranie się w pierwszym rzędzie o barierki zaporowe jest wręcz konkretnym rytuałem. Oprócz tego musimy można zadbać o firmę z ochroniarzami, najlepiej wypróbowaną, która ma wykwalifikowaną, dobrze zbudowaną kadrę.


Sprawdź też

Parę dobrych podpowiedzi co możesz robić w sylwka

widok na fajerwerki
Rok 2013 nieubłaganie przybliża się do swoich ostatnich dni. Coraz więcej osób zaczyna już rozmyślać gdzie i w jaki sposób spędzić noc sylwestrową. Z pewnością jest to niezwykle istotny dzień i również noc, dlatego że świętuje się zakończenie obecnego roku i przy tym wita się kolejny rok. Sylwester we Wrocławiu, w tym roku będzie bogaty w koncerty wielu znanych artystów z Polski, ale też wystąpią artyści z zagranicy.

W przypadku, jeśli chcemy również żywność na nasze wydarzenie, dobrze liczyć się z kontrolą sanepidu. A to jednak może wiązać się z dużymi karami.
Jak możemy zauważyć, organizator ma dużo kwestii na głowie, a te powyższe to niestety tylko szczyt góry lodowej..
2019/05/16, 07:09:02