Menu strony

W jakiej sytuacji trzeba zamienić opony zimowe na letnie?

Każdy kierowca winien na pewno wiedzieć w jakim momencie wypada wymienić opony zimowe na letnie. Przyjmuje się, iż wymiany opon na letnie dokonujemy gdy średniodobowa temperatura wynosi ponad 7 stopni Celsjusza.
dowiedz się więcej
Powinno się więc monitorować bieżącą pogodę i temperaturę, bo dzięki temu będziesz wiedzieć kiedy nadejdzie czas na zmianę opon na letnie. Jeśli przez czas blisko dwóch tygodni utrzymuje się pozytywna temperatura w wysokości 6-7 stopni to pożądane byłoby zaopatrzyć już swój samochód w opony letnie warszawa. Opony letnie odróżniają się parametrami od zimowych opon, są one twardsze i bardziej niezłomne na zniszczenie w lecie, dzięki oponom letnim jazda na drodze staje się o wiele bardziej pewna.

Istotnie zajmuje Cię omawiana tematyka? Skoro tak, to oprócz tego zobacz treść na witrynie, którą znajdziesz w podobnym serwisie.Wszelkie opony dostępne na rynku przede wszystkim mają na celu bezpieczeństwo kierowcy oraz wygodę podczas jazdy, wobec tego konieczne jest wykorzystywanie stosownych opon w danej porze roku. Zimą użytkujemy opony zimowe, jakie są dostosowane do zimowych warunków, takich jak na przykład śliskie drogi, śnieg bądź ujemna temperatura, zaś latem użytkujemy opony letnie, które mają o wiele lepszą powierzchnię styku z nawierzchnią suchą oraz pozwalają na lepsze hamowanie. Wszystko to zawdzięczają mniejszej liczbie rowków oraz nacięć, odwrotnie jest w przypadku opon zimowych. Co więcej jazda na letnich oponach jest też cichsza, w wielu przypadkach opony letnie powodują, iż wyczerpuje się także mniejsza ilość paliwa.


Sprawdź też

Transport za granicę do krajów Unii Europejskiej w celach turystycznych

korki na autostradzie
Wrzesień to idealny miesiąc na wojaże. Większość ludzi powróciło już z wczasów, tak więc wszelkie najczęściej uczęszczane trasy turystyczne są już tak zatłoczone. Jest to idealna wiadomość dla tych wszystkich, którzy nie lubią wielkich tłumów. Można wziąć również pod uwagę fakt, że sezon już minął, a zatem ceny za rozmaite usługi turystyczne, takie jak przykładowo noclegi, czy bilety wstępu, mogą być niższe. Trzeba wykorzystać ostatnie dni lata i wybrać się na jakąś przyjemną wycieczkę.

pojedyncza opona
Wybierając opony letnie należy zwrócić uwagę także na ich parametry i model, bowiem nie każde opony letnie warszawa (odnośnik www) będą pasować do każdego modelu wozu. W trakcie kupowania opon letnich należałoby więc wziąć pod uwagę właściwy rozmiar opony, indeksy ładowności bądź prędkości, do tego zwróć także uwagę na pułap hałasu jaki wywołuje dana opona bądź na ich przyczepność.

Omawiana tematyka jest dla pewnych osób nieco kontrowersyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne recenzje na studiowane tu zagadnienie, to zobacz więcej w opracowaniu (https://www.laccery.com/pl-pl/katalog/?odbojnice-slupowe,48)!

Dzięki temu jazda na oponach letnich będzie dla Ciebie nie wyłącznie bezpieczniejsza, ale też o wiele bardziej komfortowa, a wiadomo, że komfort w czasie jazdy samochodem ma dla wielu kierowców nadzwyczaj ważkie znaczenie.
2019/02/09, 07:20:02