Menu strony

Przygotowywanie imprez masowych w kilku krokach - wymogi techniczne oraz prawne imprezy

Realizacja imprezy, przeznaczonej dla ogromnej liczby odbiorców, to poważne zadanie. Żeby impreza była udana i całkowicie bezpieczna, należy zadbać o wiele rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, lub wynajem agregatów prądotwórczych. Warto rozpocząć od zaplanowania zadań, by nie zignorować żadnego z istotnych zagadnień.
koncert
Zanim przystąpimy do organizacji festynu, trzeba zorientować się, czy planowana impreza jest imprezą masową. Zapisy prawne dokładnie wskazują, jak kwalifikuje się wydarzenia kulturalne, dedykowane do większej ilości uczestników. Jeśli planujemy zorganizować imprezę na co najmniej 500 osób w obiekcie lub 1000 osób na otwartej przestrzeni, wymagane jest uzyskanie stosownych uprawnień. Poza kwestiami czysto prawnymi, koniecznie należy zadbać o absolutne bezpieczeństwo obecnych osób. Organizując imprezę, trzeba zadbać o prawidłową ilość i dobre oznakowanie dróg ewakuacyjnych, zapewnić zaplecze higieniczno-sanitarne i zaopatrzyć się w sprzęt do udzielania pierwszej pomocy.

Sprawdź też

Samochód, który już nie może jeździć

Kasacja pojazdów
W kraksach drogowych auta najczęściej są zniszczone i to w takim stopniu, że nadają się jedynie do kasacji. Poza tym bywa też tak, że posiadamy na naszych podwórkach jakieś stare samochody, które już nie mogą jeździć, więc dobrze zadzwonić po firmę, która ma w ofercie złomowanie pojazdów. Może okazać się, że przy niektórych pojazdach da się jakieś części odzyskać, więc sama kasacja pojazdów to nie wszystko.


Porównaj:


Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Gdy miejsce imprezy jest już dostosowane pod kątem bezpieczeństwa, można zająć się konkretnymi przygotowaniami. Imprezy masowe wymagają dobrego nagłośnienia i solidnego oświetlenia – w przypadku, gdy chociaż część programu odbędzie się po zmroku. Niemałym ryzykiem jest polegać na energetycznej sieci miejskiej i to z kilku powodów: po pierwsze, przy tak dużym dodatkowym obciążeniu nietrudno o spięcie, a poza tym, stosowanie dużej ilości kabli i przedłużaczy to dodatkowe utrudnienie. Obsługa techniczna imprez potrzebuje szczególnego podejścia do zagadnienia, dlatego najlepiej zdać się na fachowców, którzy zajmą się wszystkim, podczas, gdy my będziemy dopieszczać szczegóły imprezy. Jeżeli jednak chcemy zorganizować wszystko samodzielnie, dobrze jest usprawnić sobie pracę i zapewnić sobie odpowiednie zaplecze techniczne. Temat, który obowiązkowo musi nas zainteresować, to wynajem agregatów prądotwórczych - doczytaj. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu, nasza impreza będzie zasilana z odrębnego źródła energii elektrycznej, nie musimy więc stresować się, iż zabraknie prądu i zaproszona gwiazda nie będzie mogła zagrać na swojej gitarze elektrycznej. Dopiero, gdy uporamy się z kwestiami prawnymi i technicznymi, możemy realizować przygotowywania części artystycznej imprezy, zatroszczyć się o zaplecze gastronomiczne, rozważać nad precyzyjnym programem imprezy, albo zdobyć sponsorów.
2020/08/19, 07:28:04