Menu strony

Szerokie przeznaczenie, czułość oraz wytrzymałość to wszystko i dużo innych zalet posiada tensometr.

Swego czasu nierzadkim problemem w profesji konstruktora było trafne zdefiniowanie pułapu naprężeń oraz odkształceń. Niemniej jednak obecnie jedną z najłatwiejszych i zarazem sprawnych trybów zidentyfikowania układu pól mechanicznych w elemencie jest zastosowanie tensometrii.

lokowane są na ogół pod wspornikami zasobnika bądź platformy. W zestawieniu z aparatami pomiarowymi należy starannie dokonywać pomiaru mas, dozowania tworzyw, itp. Użycie odpowiedniego typu tensometru rozstrzygają takie wymogi jak tworzywo i układ czynnika konstrukcyjnego czujnika, a również typ obciążenia, temperatura przy uzyskiwanego pomiaru, itp.

Sprawdź też

Znak jakości Q, żebyś prościej odszukała produkt godny zaufania

konstrukcja stalowa
Dokonanie decyzji, co do wyboru przeważnie jest dla człowieka kłopotem, gdyż znaczy to, iż weźmiemy na swe barki odpowiedzialność za dokonaną decyzję. Niestety powiązane jest to z czasem z ważkimi powikłaniami zdrowotnymi.


Tensometry posiadają mnóstwo walorów. Głównie duża czułość oraz duża staranność. Tensometr jest niedużych wymiarów, lecz jest trwały na drgania i poruszenia. Nie utrudniają mu w precyzyjnej pracy wysokie temperatury i wysokie ciśnienia. Lepienie oraz użyte budulce to duża wiedza technologiczna oraz treściowa firm wytwarzających czujniki siły, gdyż od nich zależą czułość http://www.wagi-elektroniczne.pl/produkty/akcesoria,155 adzu,2">sprawdź informacje) trwałość receptorów.
W zależności od ułożenia czynnika oporowego oraz układu zdołamy rozróżniać tensometr wężykowy złożony z drutu rezystancyjny o wielkości ułamków milimetra ukształtowany w układzie wielokrotnego wężyka . Jest też tensometr kratowy złożony z ciągu drucików zestawionych bok siebie oraz połączonych znacznie grubszymi obrębami opaski miedzianej. Zaś tensometr oporowy foliowy komponują się z siatki rezystancyjnej w formy wężykowej sporządzonej z cienkiej metalicznej folii połączonej klejem z uszczelką nośną.

Dziś zazwyczaj używane to tensometry oporowe ze względu na swoje atuty oraz są zazwyczaj używane przy miarach laboratoryjnych oraz funkcjonalnych.
2018/07/12, 01:17:02