Menu strony

Szerokie przeznaczenie, czułość oraz wytrzymałość to wszystko i dużo innych zalet posiada tensometr.

Swego czasu nierzadkim problemem w profesji konstruktora było trafne zdefiniowanie pułapu naprężeń oraz odkształceń. Niemniej jednak obecnie jedną z najłatwiejszych i zarazem sprawnych trybów zidentyfikowania układu pól mechanicznych w elemencie jest zastosowanie tensometrii.

więcej na wagi-elektroniczne.pl
Tensometry to zasadniczy czynnik wszelkiej wagi elektronicznej, a także urządzeń do sprawdzenia mocy wyciskających, rozciągających, odkształceń, itp. Częstokroć stosowane są w układach automatyki, gdzie jest konieczność dokonywania wymiarów wagowych, na przykład stosuje się je do wskazania ciężaru pojemników magazynujących tworzywa, pojemników mieszalniczych albo systemów najazdowych.

Receptory lokowane są na ogół pod wspornikami zasobnika bądź platformy. W zestawieniu z aparatami pomiarowymi należy starannie dokonywać pomiaru mas, dozowania tworzyw, itp. Użycie odpowiedniego typu tensometru rozstrzygają takie wymogi jak tworzywo i układ czynnika konstrukcyjnego czujnika, a również typ obciążenia, temperatura przy uzyskiwanego pomiaru, itp.

Sprawdź też

Śmieci to problem w naszym kraju, który dość często znajduje dobre i profesjonalne rozwiązanie

szkolenie
Systematyczne wywożenie kontenerów na nieczystości jest niezwykle istotne, gdyż zapobiega rozwojowi niebezpiecznych mikroorganizmów i zarazków. Szczególnie w okresie letnim, gdy wysoka temperatura sprzyja temu.


Co do samego zaś wywożenia śmieci ustawa, jaka stała się obowiązująca jakiś czas, odmieniła nieco przekrój rynku wywozu nieczystości.


Tensometry posiadają mnóstwo walorów. Głównie duża czułość oraz duża staranność. Tensometr jest niedużych wymiarów, lecz jest trwały na drgania i poruszenia. Nie utrudniają mu w precyzyjnej pracy wysokie temperatury i wysokie ciśnienia. Lepienie oraz użyte budulce to duża wiedza technologiczna oraz treściowa firm wytwarzających czujniki siły, gdyż od nich zależą czułość oraz (sprawdź informacje) trwałość receptorów.
1 2