Menu strony

Czy wielbiciel kręcenia filmów może wykonać ujęcia z powietrza?

Zapierające dech w piersi obrazy, pokazujące miasta i pejzaże z lotu ptaka są w dzisiejszych czasach realne do wykonania nie tylko dla zamożnych agencji fotograficznych, ale również dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach oferowane są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć budowli i miejsc z powietrza.

Kamera sportowa
Jeszcze kilka lat temu, żeby zrobić dobre zdjęcie (sprawdź naszą propozycję) terenu widzianego z góry, trzeba było wynająć helikopter i profesjonalny zespół fotografów. Dziś wystarczy nabyć drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, by móc doczepić do niego sprzęt wideo. Najpopularniejsze są drony firmy DJI. Pierwsze wersje współpracowały z urządzeniem do filmowania marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, dodatkowa kamera sportowa jest zatem zbędna - kliknij tutaj.

Nowy model różni się od swoich poprzedników licznymi ulepszeniami, między innymi – dłuższym czasem pracy narzędzia w powietrzu, trwającym teraz 23 minuty, jak również możliwością bezkolizyjnego lotu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo istotnym udoskonaleniem urządzenia jest fakt, że powraca on do miejsca, z którego rozpoczął lot, nie tylko wtedy, kiedy utraci łączność z pilotem, ale również wtedy, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do wody, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron
Parę lat wstecz kamera sportowa - www - była prawdziwym cudem techniki na rynku fotograficznym. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dzisiaj największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym poprawkom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze szersze grono wielbicieli, niż wcześniejsze modele, szczególnie, że został wyprodukowany w dwóch odmianach: tańszej, dla miłośników amatorskiego filmowania i robienia zdjęć oraz bardziej zaawansowanej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, stosunkowo tanie i niewielkie, to świetny sprzęt dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i idealny pomysł na upominek, w szczególności dla panów.
2019/06/07, 10:29:59