Menu strony

Czy wielbiciel kręcenia filmów może wykonać ujęcia z powietrza?

Zapierające dech w piersi obrazy, pokazujące miasta i pejzaże z lotu ptaka są w dzisiejszych czasach realne do wykonania nie tylko dla zamożnych agencji fotograficznych, ale również dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach oferowane są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają nagrywanie filmów oraz robienie zdjęć budowli i miejsc z powietrza.

Kamera sportowa
Jeszcze kilka lat temu, żeby zrobić dobre zdjęcie (przejdź po tym linku) terenu widzianego z góry, trzeba było wynająć helikopter i profesjonalny zespół fotografów. Dziś wystarczy nabyć drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został zaprojektowany tak, by móc doczepić do niego sprzęt wideo. Najpopularniejsze są drony firmy DJI. Pierwsze wersje współpracowały z urządzeniem do filmowania marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, posiada wbudowany własny system nagrywania wideo, dodatkowa kamera sportowa jest zatem zbędna - kliknij tutaj.

Nowy model różni się od swoich poprzedników licznymi ulepszeniami, między innymi – dłuższym czasem pracy narzędzia w powietrzu, trwającym teraz 23 minuty, jak również możliwością bezkolizyjnego lotu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo istotnym udoskonaleniem urządzenia jest fakt, że powraca on do miejsca, z którego rozpoczął lot, nie tylko wtedy, kiedy utraci łączność z pilotem, ale również wtedy, gdy bateria jest na wyczerpaniu. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do wody, ani nie rozbije się na chodniku.


Sprawdź też

Wynajem agregatów prądotwórczych to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich firm

agregaty prądotwórcze w akcji
Przenośne agregaty prądotwórcze, wyjątkowo często są stosowane przy czynnościach budowlanych, czy też przy innych pracach, które uniemożliwiają zdobyć stały dostęp do prądu. Takiego typu agregaty są w dzisiejszych czasach produkowane o niesamowicie różnorodnej mocy, co pozwala nabywać je z myślą o założonym zastosowaniu. Rzecz jasna nie jest wcale proste, żeby dobrać agregat do swych potrzeb, dlatego że może się przytrafić sytuacja, że poszczególna czynność będzie wymagać zdecydowanie większego zasilania. W tym przypadku pojawia się pewna alternatywa, jaka staje się zdecydowanie bardziej popularna.
Dron
Parę lat wstecz kamera sportowa - www - była prawdziwym cudem techniki na rynku fotograficznym. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było nagrywać film podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dzisiaj największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym poprawkom, niewątpliwie zdobędzie jeszcze szersze grono wielbicieli, niż wcześniejsze modele, szczególnie, że został wyprodukowany w dwóch odmianach: tańszej, dla miłośników amatorskiego filmowania i robienia zdjęć oraz bardziej zaawansowanej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, stosunkowo tanie i niewielkie, to świetny sprzęt dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i idealny pomysł na upominek, w szczególności dla panów.
2018/08/21, 15:12:02