Menu strony

Unikatowość polskiego wybrzeża - wypraw się na wydmy i słodkie jeziora do Rowów

Szukasz ustronnej, niedostępnej dla wielkiej masy turystów miejscowości nad Bałtykiem? Z dostępem do dzikiej przyrody (parki narodowe), trasami spacerowymi? Rowy domki już na ciebie czekają, to jedno z interesujących miejsc na polskim wybrzeżu. Szukając większego kurortu ze scenerią morze-jeziora zatrzymamy się w Łebie.


Wybrzeże Bałtyku
Rowy to wyjątkowa wieś pod wypoczynek nad Bałtykiem, do której kieruje z głębie kraju jedyna duża droga. Rowy domki „otulone” są wodą i nietkniętą naturą z każdej strony. Z niemal każdego miejsca miejscowości nad wybrzeże Bałtyku mamy kilkanaście minut spacerkiem.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to co powiesz, gdy zobaczysz więcej wiadomości z tego źródła?. Zwyczajnie kliknij tu oraz zobacz.

Niewiele dalej leży duży zbiornik słodkowodny - jezioro przybrzeżne Gardno. Niedaleko Rowów łączy się z morzem rzeką. Cała miejscowość rozciąga się wzdłuż majestatycznie położonej plaży, a wędrując w stronę wschodnią natrafimy na wyjątkowy na skalę krajową park narodowy z wydmami.


Rowy domki letniskowe (zarezerwuj - <) to również doskonały punkt zaczepienia dla ruchliwych turystów.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej problematyki, ma podobne informacje na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tutaj.

Na mapie rowerowych szlaków widnieją jako jedna z baz wypadowych na kilkudziesięciokilometrowy rajd. Terenowcy i poradniki turystyczne sugerują, nawet proszą o zwiedzanie bicyklem (pożyczymy również w wypożyczalniach) z kluczowego powodu. Okolica pełne piasków i wydm powoduje, że nie każde miejsce ustronne jest dostępne dla czterokołowców. Kolejnym argumentem za rowerami, napędzanymi ludzkimi nogami, jest większa bliskość natury - pojazd zawsze ogranicza pole widzenia turysty.

Jeśli szukasz tej samej scenerii, ale większego kurortu masz do wyboru kwatery Łeba. Będą one lepszą bazą wypadową do innych polskich miejscowości na nadbrzeżu (częściej zaznaczana jest jako miejsce docelowe lub przystanek). Łeba jest miasteczkiem otulonym słodką i słoną wodą- na wschodzie i zachodzie jeziorami przybrzeżnymi, od północy morzem. Także prowadzi do niej jedna duża droga.


Dla turystów pragnących wyzwań nie ma rzeczy niemożliwych. Oba kurorty, bliskie nietkniętej przyrodzie i wodzie morskiej i słodkiej to świetny przystanek dla nadmorskich piechurów, idących wybrzeżem Bałtyku. W Rowach i Łebie jest się gdzie zatrzymać, tutejsze domy turystyczne, kwatery, a nawet pensjonaty czekają na żądnych przygód turystów przez cały rok.
2019/07/13, 07:07:04