Menu strony

Niezapomniane urlop 2014 w Zatoce Pomorskiej

Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i miejscowość lecznicza o ponad 100-letniej historii. Miasto leży w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niewiarygodnie elegancki. Przepiękne domy i hotele rozlokowane w otoczeniu drzew, promenada, molo, port rybacki, wydmy, wybrzeże i Bałtyk świetnie się tutaj ze sobą komponują i tworzą barwną całość. Spora baza noclegowa proponuje licznym wczasowiczom domki położone przy samej plaży a także przyciągające cenowo noclegi. Międzyzdroje to, wszak prawdziwy turystyczny raj.

Plaża, Międzyzdroje
Najbardziej znanym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, mieszczące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest zarazem przystanią morską, z której można wyruszyć chcąc ujrzeć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej części wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku informująca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma wyjątkowo misterne, cudowne ozdabiania i jest zabytkowym obiektem niewielkiej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy im. Fryderyka Chopina z pomnikiem tego znakomitego kompozytora i pianisty. Międzyzdroje bardzo często kojarzą nam się z popularnymi artystami – zapewne za sprawą odbywającego się tu do 2006 r. Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam ciągnąca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami dłoni słynnych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy podczas Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tutaj pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei stoi ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odprężyć się u boku figury tego wspaniałego aktora i inscenizatora. Nie tylko odciski dłoni, ale też całe znakomitości można ujrzeć w Gabinecie Figur Woskowych. Znajdują się tutaj artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o niestandardowym wyglądzie. Poszukując koncepcji na wakacje 2014 oraz licząc na aktywny odpoczynek można śmiało postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą pochwalić się uroczą plażą z jasnym i niezwykle drobniutkim piaskiem. Plaża miejska jest fantastycznie zagospodarowana - są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę "bananem" czy skuterem wodnym. W sezonie na cudowną uciechę zaprasza turystów dyskoteka dyskoteka zakopane Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się mnóstwo interesujących imprez przyciągających nawały uczestników i widzów. Najważniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic - Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wczasy nad morzem Bałtyckim mogą okazać się rewelacyjną okazją do odrobiny wariactwa i aktywnego wypoczynku - zapraszamy na stronę.

Sprawdź też

Wspaniałe miejsce na wakacje – Krynica Morska

Plaża i morze, Krynica Morska
Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna mieszcząca się na Mierzei Wiślanej pomiędzy morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska czaruje przede wszystkim swym położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody między Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca wspaniały cel na rodzinne wakacje 2014.


Międzyzdroje są położone blisko Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie występują najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga 93 m. U stóp stromych osuwisk położona jest wąziutka, skalista plaża. Najsłynniejszym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i rosłych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj ilość ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtedy mniej więcej trzydzieści gatunków. W Parku występuje też interesująca roślinność, między innymi sędziwa buczyna pomorska obrastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się również urokliwe jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu słonolubne gatunki roślin, dajmy na to świbka nadmorska. Teren ten określany jest Wsteczną Deltą Świny, bowiem w trakcie sztormów morze wdzierało się korytem rzeki w ląd pozostawiając tu słone osady. Wdzięk delty całkiem można docenić patrząc się na nią ze wzniesienia Zielonka. Kolejne znajdujące się tutaj jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ukochanym miejscem wydr. Wyjątkowa natura Wolińskiego P.N. pokazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

*** Całkowitą ropozycję na wczasy dwa tysiące czternaście w Międzyzdrojach można znaleźć w serwisie albo klikając na niżej umieszczone linki: - noclegi Międzyzdroje - hotele Międzyzdroje - agroturystyka Międzyzdroje
2019/05/18, 07:11:02