Menu strony

W jaki sposób wybrać odpowiednie okna do swojego domu czyli wady i zalety okien wykonanych z drewna i PCV

Okno to jeden z ważniejszych elementów wszystkich domów i mieszkań. Dla większości osób ich głównym zadaniem jest zapewnienie we wnętrzu właściwej ilości światła.
Jak się jednak okazuje, nie mniej ważne jest chronienie przed zimnem i warunkami atmosferycznymi, bo przecież okna z jednej strony znajdują się w budynku, ale z drugiej wystawione są na wszystko to, co będzie się działo dookoła. A czasem może się dużo dziać, bo w naszej strefie klimatycznej i trzydziesto stopniowe ochłodzenia, i upalne lata nikogo nie dziwią - a okna muszą znieść to wszystko bez najmniejszego uszczerbku. Współczesne okna są konstrukcjami nowoczesnymi, które zapewniają odpowiednie parametry izolacyjne i wytrzymałość na długie lata użytkowania. Mają one zespolone szyby, przez co bardzo dobrze chronią mrozami, zmniejszając tym samym ilość niezbędnej energii do zagrzania wnętrza. Obecnie w sprzedaży dostępne są dwa podstawowe rodzaje okien, to znaczy drewniane i plastikowe, oba posiadają swoje zalety i wady, a nad tym, które są lepsze, stracono już wiele czasu na burzliwych dyskusjach.

Sprawdź też

Firmy zajmujące się sprzątaniem mieszkania

sprzątanie
Czyszczenie po remoncie każdego może doprowadzić do łez. Mało istotne jest czy zmieniamy okna, układamy gładzie, zrywamy kafelki lub zdzieramy tapety- kurz i wszelkie odłamki potrafią porządnie nabałaganić. Wszystkie zabezpieczenia na meblach wyglądają na niepotrzebne- po odświeżaniu mieszkania umyć i doczyścić trzeba wszystko. W jaki sposób chcemy to uprzątnąć? Od czego zacząć? Warto zastanowić się, czy chcemy zabrać się za to sami, czy wolimy zlecić sprzątanie odpowiedniej firmie.


Gdzie we Wrocławiu kupić okna PVC?
Dom jednorodzinny z oknami Schüco PVC
Okna drewniane wykorzystywano od setek lat, natomiast okna PCV robi się od całkiem niedawna. Lecz ze względu na liczne zalety tego surowca bardzo szybko zdobyły one dużą popularność, i nadal są bardzo chętnie wybierane przez wielu klientów. Wiele osób, którzy zdecydowali się zakupić okna pcv w pierwszej kolejności skusiła niska cena.


Oceniając naprawdę dobre jakościowo okna wykonane z plastiku i z drewna plastikowe są wyraźnie tańsze. Przy jednej sztuce może nie odczuje się różnicy, ale jeśli okien będzie dwadzieścia do całego domu, to będzie się już z tego zrobić całkiem niezła suma. Kolejną zaletą okien z plastiku jest ich duża odporność na atmosferyczne warunki. PCV jest tworzywem, jakie przez długie lata użytkowania nie traci swoich cech, nie przebarwia się i nie trzeba go konserwować, przez co okna wykonane z niego są bardzo trwałe i długowieczne.
Dodatkowe informacje profesjonalne rozwiązania
2017/08/18, 06:30:36