Menu strony

Nowoczesne rozwiązania 3D - główne wiadomości na temat tej nowatorskiej i fascynującej technologii.

To, co jeszcze kilka dekad temu było fantastycznymi pomysłami wizjonerów dziś stało się faktem - drukarki 3D działają i co więcej, praktycznie każdy może z nich korzystać. Początki tej technologii sięgają lat osiemdziesiątych w ubiegłym wieku. To wtedy właśnie ukazała się w oficjalnej dystrybucji pierwsza w świecie drukarka komercyjna, wykorzystująca technologię utwardzenia promieniem lasera kolejnych cienkich warstw specjalnych polimerów.

kliknij
W tym okresie został wymyślony format plików STL który ma dokładnie opisywać specyfikację projektu. W następnych latach działo się raczej niewiele, bo urządzenia do druku 3D były kosztowne i dedykowane raczej dla odbiorców komercyjnych. Dopiero przed kilku laty do głosu doszły niewielkie, pomysłowe firmy, które wykorzystując dostępną technologię zaczęły oferować dużo tańsze urządzenia. Na początku ich jakość pozostawiała wiele do życzenia, lecz bardzo szybko się okazało że postęp technologiczny bardzo poprawił możliwości i parametry urządzeń, i technika druku 3D dynamicznie ruszyła w przód.

Bez zwłoki zerknij tu (https://houseofskills.pl/) - to naprawdę okazja dla każdego miłośnika tematu, który w tym miejscu opisujemy. Ta informacja na pewno da ci do myślenia.Sprawdź też

Sprzątanie w Sosnowcu oferuje fachowa firma

wysprzątana podłoga w biurze
Aktualnie dużo więcej osób poszukuje firm, które zajmują się czyszczeniem domów, obiektów biurowych itp. Natomiast by znaleźć dobrą firmę, która będzie wszystko realizować na wysokim poziomie, należy poświęcić odrobinę czasy, aby szczegółowo zaznajomić się z ofertami takich przedsiębiorstw i też pozyskać informacje, w jakich są zawarte oceny dotychczasowych klientów takich firm. Najlepszym źródłem wiadomości jest Internet, dlatego też tam istnieje możliwość odnaleźć interesujące oferty i również każdą z nich można sprawdzić, przez fora internetowe.


Dzisiaj wydruk 3D stosowany jest w przeróżnych zastosowaniach. Konstruktorzy wręcz pokochali te urządzenia, bo dzięki nim opracowanie prototypów albo elementów maszyn i urządzeń stało się dużo krótsze i przede wszystkim tańsze. Chętnie po druk 3d sięga także chirurgia (zobacz chirurg dentystyczny kraków) oraz medycyna, produkuje się w tej technologii dużo implantów. No i trzeba pamiętać o coraz większej ilości hobbystów, którzy przy pomocy drukarek wykonują zabawki, różne drobiazgi i przedmioty codziennego użytku.

3d tapete
Pojawiły się nawet pierwsze skuteczne próby tworzenia broni, co stało się powodem poważnych rozmów na temat ograniczeń prawnych podczas użytkowania takich drukarek. Technologia druku 3D umożliwia także kopiowanie istniejących przedmiotów, co także jest coraz częściej wykorzystywane (link do strony Pierwszym etapem takiej operacji będzie skanowanie 3D, w czasie którego wykonuje się trójwymiarowy model danego elementu. Następnie jest on zapisywany w wybranym formacie i przekazany drukarce, która precyzyjnie wykona na jego podstawie kopię w materiale wybranym przez użytkownika.
2019/02/26, 07:20:02