Menu strony

Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w Polsce jest deszczowe, zima ciągnie się miesiącami, warto zatem mieć pomysły na dla dzieci na te chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, aby zabawy były wciągające i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to dużego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.

dzieci
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Zdarza się poza obrazkami do kolorowania są w nich też różne opowiastki, które można czytać dziecku, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem można wybrać ich kilkanaście i schować gdzieś w mieszkaniu na deszczowe dni. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzeba nam chwili ciszy, to doskonały sposób, aby zająć pociechę czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by kupić też dobre kredki - te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Sprawdź też

Jakim sposobem pozytywnie i sympatycznie spędzać rodzinne wieczory? Planszówki pomysłem na wszystko!

summoner wars
Dla licznych ludzi spędzanie czasu z familią jest nadzwyczaj istotne. Jednym z ciekawszych projektów na udany wieczór jest wspólne granie w planszówki, jakie przechodzą współcześnie swoje powtórne życie.

Malowanki dla dzieci to rozrywka polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie ważne, żeby zapewniać maluchom tego typu zabawy w epoce telewizji i komputerów.

Zainteresował Cię tego typu tekst? Jeżeli tak, to tu także jest opublikowana świeża treść (https://terapiewschodu.pl/uslugi/naturoterapia-menopauzy/), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Można zauważyć w szkołach, że o wiele więcej jest u maluchów kłopotów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieci potrafią korzystać z komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Musimy tylko poświęcić pół godziny w ciągu dnia na czytanie czy malowanie razem z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.
Opracowanie: G.S.
2020/11/07, 14:20:05