Menu strony

Kolorowanki dla najmłodszych

Lato w Polsce jest deszczowe, zima ciągnie się miesiącami, warto zatem mieć pomysły na dla dzieci na te chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do patrzenia w telewizor. Włóżmy trochę wysiłku w to, aby zabawy były wciągające i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to dużego wysiłku, bo te warunki spełniają choćby kolorowanki.

dzieci
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Zdarza się poza obrazkami do kolorowania są w nich też różne opowiastki, które można czytać dziecku, albo łamigłówki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla maluchów nie są drogie, zatem można wybrać ich kilkanaście i schować gdzieś w mieszkaniu na deszczowe dni. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w środku dnia potrzeba nam chwili ciszy, to doskonały sposób, aby zająć pociechę czymś ciekawym. Zwróćmy uwagę na to, by kupić też dobre kredki - te nie zawierające żadnych niebezpiecznych barwników.


Sprawdź też

Ulotka - niesłychanie popularna forma reklamy produktów o bardzo dużej sile oddziaływania

poziom
Mogłoby się wydawać, iż powędrowały do lamusa wyparte przez bilbordy czy telewizyjne spoty. Nic bardziej mylnego.

Malowanki dla dzieci to rozrywka polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Rozwija koordynację, kształci dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów obeznanych z trzymaniem kredek dużo prostsza jest nauka pisania liter. To niezmiernie ważne, żeby zapewniać maluchom tego typu zabawy w epoce telewizji i komputerów.

Zainteresował Cię tego typu tekst? Jeżeli tak, to tu także jest opublikowana świeża treść (https://terapiewschodu.pl/uslugi/naturoterapia-menopauzy/), która z pewnością będzie Ci odpowiadać.

Można zauważyć w szkołach, że o wiele więcej jest u maluchów kłopotów z pisaniem, rysowaniem i podobnymi ćwiczeniami manualnymi. Dzieci potrafią korzystać z komputera, ale nie potrafią się czytelnie podpisać, albo przestawiają litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| im zapobiegać. Musimy tylko poświęcić pół godziny w ciągu dnia na czytanie czy malowanie razem z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do rozwinięcia jego umiejętności.
Opracowanie: G.S.
2020/11/07, 14:20:05