Menu strony

Samochód na własność, czy ? Czy warto korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

Myślisz o wyjeździe na wakacje, a nie posiadasz samochodu? Nie lubisz stać w pociągu podróżując na drugi koniec kraju? Nie chcesz| wydawać masy pieniędzy na kupno swoich czterech kółek? Może warto przestudiować oferty wypożyczalni samochodów?
prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem samochodów. W ich ofercie znajdują się zarówno drobne, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a także auta sportowe czy bogate limuzyny. Wybór jest ogromny i każdy wyłowi pojazd, który najbardziej będzie dopasowany do jego potrzeb (link).


Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię pojazdu, trzeba spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy (zobacz również testy na prawo jazdy online) oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się jeszcze z złożeniem kaucji. Niekiedy wypożyczalnie doliczają do rachunku dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem drugiego kierowcy.


Sprawdź też

Jak leasing samochodu wpływa na finanse w firmie? Kiedy można pozwolić sobie na zwolnienie z kasy fiskalnej? – czyli co nam rozjaśni księgowy

Leasing samochodu
Aktualnie coraz częściej wykorzystywaną usługą staje się księgowość przez internet, dzięki której przedsiębiorstwo może załatwić wszystkie niezbędne formalności dotyczące finansów. Skoncentrowanie się na tego rodzaju usłudze daje wiele korzyści w tym także tych natury finansowej. Co oferuje księgowość przez internet?
Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że przez internet możemy załatwić większość finansowych rozliczeń i operacji, z którymi ma się na bieżąco w firmie do czynienia.


wnętrze samochodu
Trzeba dogłębnie zapoznać się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy mamy zapewnione w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy wyznaczonego ograniczenia kilometrów na dobę, lub czy po zakończeniu użytkowania pojazdu nie jesteśmy zobowiązani skierować się na myjnię i posprzątać w środku.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to bez wahania zobacz, co się znajduje w ofercie (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/noclegi.html), która odnosi się do pokrewnej problematyki.

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że najczęściej auto, które pożyczamy jest zatankowane do pełna. Przy zwracaniu go do wypożyczalni my też powinniśmy oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym zapomnimy, możemy w ten sposób narazić się na dodatkowe koszty.


czarny samochód
Poza tylko praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możliwość, by usiąść za kierownicą ciekawych samochodów za ułamek ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy również sportowe modele uznanych marek, z mocnymi silnikami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choćby przez dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.
2019/02/19, 07:19:02