Menu strony
Studia
obraz przedstawiający prawników

Praca adwokata - ciekawostki

Z pewnością większość tegorocznych abiturientów dokonało już wyboru odpowiedniego kierunku studiów. Ale nie wszyscy są tak naprawdę do końca zdecydowani, którą drogą pragną iść w dorosłym życiu. Młodzi ludzie wiedzą doskonale, że jest to pierwsza tak istotna decyzja w ich życiu, stąd też są tą kwestią okropnie zdenerwowani. Nie powinniśmy w takim momencie naciskać na nasze dzieci. Powinny one samodzielnie zadecydować o swojej przyszłości, nawet jeżeli ich wybór jest w naszym mniemaniu błędny.
Tłumacz

Tłumacz – kiedy może nam być potrzebny? Jak wyszukać tego najlepszego i najbardziej profesjonalnego? Komu można zaufać?

Załatwiasz pewne sprawy z firmą zagraniczną? Masz tam kontrahentów? A może zamierzasz się zatrudnić w niniejszym miejscu? Zatem na pewno odbywasz rozmowy w obcym języku – z racji jego popularności prawdopodobnie jest to angielski. Współcześnie jest on na tyle powszechny, że chyba właściwie każdy zna go choć w małym stopniu.
tlumaczenie

Posady dla anglistów

Filologia angielska bez wątpienia należy aktualnie do absolutnie najchętniej wybieranych kierunków studiów w Polsce. Trudno jednak byłoby się temu dziwić, gdyż sam w sobie angielski jest po prostu niezwykle pasjonującym językiem, a ponadto na całym świecie jest on obecnie tak powszechnie używany, że sporo ludzi bierze to za gwarancję znalezienia rzeczywiście satysfakcjonującej pracy w przyszłości.
tłumaczenie

Tłumacze języka angielskiego zawsze potrzebni.

Przekładanie przeróżnych dokumentów z języka angielskiego jest koniecznością w wielu przedsiębiorstwach zagranicznych. Tego typu zadanie należy jest zlecać profesjonalistom, którzy mają merytoryczną oraz praktyczną wiedzę z tłumaczeń. Tłumacz angielski Wrocław może mieć więc pewność, że praca będzie na niego czekała. Angielski jest niebywale popularny. Operuje nim setki tysięcy ludzi, jednak dobrych specjalistów w Polsce nadal brakuje. Wiadomym jest, iż nie każdy, kto ukończył studia filologiczne stanie się rozchwytywanym tłumaczem. Jest to fakt, który znany jest już od wielu lat.
Wycinanie drzew

Arborystyka sztuka tworzenia niebanalnych cudów z drzew.

Obecnie, każdy zawód bywa na wagę złota. Wybieramy takie szkoły, po których zdobędziemy niezłą pracę, będą duże pieniądze. Tymczasem nie zawsze skłaniamy się ku naszym przeświadczeniom, iż akurat to pragniemy robić. Nie zawsze, także nasze warunki zdrowotne i emocjonalne nie umożliwiają nam pracować w konkretnym zawodzie. Tak też , bywa kiedy myślimy zacząć pracować jako arborysta.
reklama radiowa

Czym zajmują się współcześnie agencje muzyczne

W telewizji ogromnie popularnymi w ostatnim czasie programami są takie, które promują rozmaite talenta, w tym talenta muzyczne. Osiągnięcie nawet pierwszego miejsca nie zagwarantuje sukcesu, jest tylko furtką do kariery. Świeżo upieczony artysta wymaga agenta, który zadba o jego interesy. Ściągnie z głowy problemy związane z marketingiem. Artysta natomiast może zająć się wyłącznie twórczością. Wykonywaną muzykę potrzeba jakoś utrwalić, a czasami także nanieść poprawki.