Menu strony
Złomowanie
Samochód z materiałami budowlanymi

Złomowanie pojazdów – co trzeba wiedzieć?

Zniszczone pojazdy nie powinny jeździć po jezdniach. Nie dość, że narażają na niebezpieczeństwo kierowcę, współpasażerów i pozostałych współuczestników ruchu, to nie są korzystne dla środowiska.
Kasacja pojazdów

Samochód, który już nie może jeździć

W wypadkach auta często są rozwalone i to w takim stopniu, że można je jedynie skasować. Poza tym zdarza się też tak, że posiadamy na naszych podwórzach jakieś stare pojazdy, które już nie dadzą rady jeździć, więc dobrze zadzwonić po firmę, która zajmuje się złomowaniem pojazdów. Może okazać się, że przy pewnych pojazdach da się jakieś części odzyskać, więc sama kasacja pojazdów to nie wszystko.
złomowanie pojazdów

Jakim sposobem legalnie zezłomować stare auto?

Obecnie dużą rolę przywiązuje się do zachowań ekologicznych. Przez ostatnie 25 lat z wolna zmieniała się świadomość ekologiczna obywateli. Prawdą jest, że nie wszyscy do tej pory stosują się do norm. Mimo to normy u nas występują, przykładem mogą być regulacje tyczące się utylizacji zużytych bateryjek albo innych sprzętów AGD. Jeszcze ćwierć wieku temu nikomu nie przyszłoby do głowy że baterie z latarki czy dziecinnej zabawki wrzuca się do specjalnego zasobnika a później odwożone są do specjalnego miejsca gdzie będą neutralizowane.