Menu strony
Ekologia
zakupy

Wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego w produkcji energii elektrycznej

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się produkcją światła słonecznego na prąd, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z lśnienia słonecznego przy użyciu zjawiska fotowoltaicznego.


Wykorzystanie zjawiska fotowoltaicznego w produkcji energii elektrycznej

Ma dziś coraz szersze zastosowanie z dwóch głównych powodów: ekologicznych - wszędzie tam, gdzie ekologia ma większe znaczenie aniżeli ekonomia i praktycznych - promieniowanie słoneczne jest praktycznie wszędzie dostępne.
złomowanie pojazdów

Jakim sposobem legalnie zezłomować stare auto?

Obecnie dużą rolę przywiązuje się do zachowań ekologicznych. Przez ostatnie 25 lat z wolna zmieniała się świadomość ekologiczna obywateli. Prawdą jest, że nie wszyscy do tej pory stosują się do norm. Mimo to normy u nas występują, przykładem mogą być regulacje tyczące się utylizacji zużytych bateryjek albo innych sprzętów AGD. Jeszcze ćwierć wieku temu nikomu nie przyszłoby do głowy że baterie z latarki czy dziecinnej zabawki wrzuca się do specjalnego zasobnika a później odwożone są do specjalnego miejsca gdzie będą neutralizowane.
LED

Oświetlenie sklepu odzieżowego - wielka odmiana w rozsądnej cenie

Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotną rolę w naszym życiu odgrywa sztuczne oświetlenie. W dniu dzisiejszym nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez wielu źródeł światła. Pionierską żarówkę, w 1841 roku, wynalazł Francuz de Moleyns, aczkolwiek realny przełom w tej dziedzinie odnotował Thomas Alva Edison, który za pomocą zwęglonej nici, w 1897 roku, wyprodukował żarówkę, która świeciła 40 godzin. Od tamtego czasu minęło bardzo dużo lat, ludzkość osiągnęła bardzo duży postęp, żarówki natomiast zostały dobrem nadzwyczaj dostępnym. We współczesności znaczący sukces święci oświetlenie zrobione w technologii led.
Recykling dokumentów

Jak odpowiednio zutylizować papiery? Przeczytaj odpowiedź

Trzeba zwracać uwagę, że jeżeli masz firmę, musisz w każdym przypadku dbać o wszystkie dokumenty. Co do tego ciężko miewać jakieś wątpliwości - niezadbanie o dokumenty źle świadczy o naszej firmy. A zresztą prawda jest taka, iż w wielu przypadkach sytuacja jest taka, że za brak wskazanego nadzoru możemy ponieść srogą karę pieniężną! Dużo bardziej odpowiednim rozwiązaniem jest to by po prostu korzystać z usług takich firm, które zajmują się utylizacją dokumentów.