Menu strony
Drewno
łóżko pojedyncze

Jakie łoże nabyć? Przegląd ofert na rynku.

Przy wybieraniu łóżka dobrze jest przewodzić się następującymi elementami: materac powinnien być wygodny a szkielet i stelaż odporne. Do wyboru na rynku mamy morze rodzajów. Które wyłowić, żeby było w zupełności dostrojone do naszych potrzeb?
zwalczanie spuszczela

Zwalczanie spuszczela musi być spokojnie przeanalizowane

Jak ochronić drewno przed szkodnikami?

Choć drewno zdaje się twarde i nie do zniszczenia, bez wykorzystania znacznej siły, to jednakże powinniśmy pamiętać, że jest ono wystawione na oddziaływanie ze strony różnorakiego typu insektów. Wchodzą one w głąb drewna, a następnie od wewnątrz je jedzą, powodując że produkt robiony z takiego drewna robi się coraz bardziej kruchy, a wówczas mało trzeba, aby przyszło do jego połamania.
Łucznictwo

Broń stosowana w przeszłości – jakie jej rodzaje były zazwyczaj wykorzystywane?

Broń niestety była do zawsze towarzyszem ludzkości. W początkach najprawdopodobniej jej rolę pełniły twarde przedmioty, między innymi kości, jednak razem z rozwojem człowieka, rozwijana była także ta strona jego życia. W czasach starożytnych jedną z najbardziej popularnych broni była włócznia, która umożliwiała widowiskową walkę na dużych odległościach. Już od wieków starożytnych człowiek używał też mieczy, których produkcja z czasem stała się łączona ze sztuką.